Druhá identita je královéhradecká pop-rocková kapela, která se skládá ze dvou dívek a chlapců, kteří milují hudbu. Tahle partička vznikla v září 2010 a má za sebou zajímavé projekty. Například vytvoření písně pro Magistrát hl. města Prahy k podpoře středních odborných škol a učilišť kampaně “Já nejsem z gymplu!”, či vzpomínkového koncertu “Queeni pro Hradec, Hradec pro Queeny” v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

Mezi dalšími úspěchy je 2. místo na „Folkovém kvítku 2011“ a „Folkovém kvítku 2012“. Na soutěži „ProRock 2012“ se umístila také na 2. místě. V roce 2014 se Druhá identita zúčastnila soutěže Skutečná liga. Kapela se probojovala do semifinále, kde ze sta přihlášených kapel skončila na 8. místě.

Další úspěch slavila v soutěži Mattoni Hvězda Internetu  2014. Z více než šesti stovek přihlášených kapel, byla kapela vybrána mezi sto postupujících a na základě hlasování se umístila na  29. místě.

Kapela má ráda zajímavé výzvy a projekty, a proto ve svém novém klipu oslovila tanečníky ze souboru taneční konzervatoře hl. města Prahy – Bohemia Balet, kteří tančili za provozu na jejich píseň Na horské dráze v nákupním centru Palladium moderní tanec.

Druhou identitu můžete slyšet i akusticky pod názvem 2(L)ide (odvozeno od Druhé identity), jedná se pouze o část kapely zpěvačku Lucii a kytaristu a zpěváka Láďu.

Obsazení kapely: Lucie Koutníková – zpěv; Ladislav Novotný – kytara, zpěv; Nikola Sádovská – bicí; Petr “Kraken” Kratochvíl – baskytara